بازی ایران-اسپانیا پخش زنده نمی‌شود!

چهارشنبه 30 خرداد 1397
12:52
میثم رضایی

بازی ایران-اسپانیا پخش زنده نمی‌شود!
با توجه رقم میلیارد دلاری بین اسپورت برای حق پخش جام جهانی روسیه و جام جهانی قطر که منجر به افزایش نفوذ این مجموعه رسانه‌ای در فیفا شده، دور از انتظار نیست که شرایط پخش بازی‌ها پیچیده شود.

با وجود گذشت چندین روز از آغاز جام جهانی، هنوز هزینه حق پخش این مسابقات به واسطه چالش در انتقال این رقم قابل توجه پرداخت نشده و به همین دلیل احتمال اختلال در پخش بازیهای پیش رو وجود دارد.

حق پخش یکی از موضوعات مناقشه برانگیزی است که همزمان با پخش هر رویداد مهم ورزشی در ایران مطرح می‌شود و درباره جام جهانی فوتبال، این مسئله حادتر می‌شود. در آستانه جام جهانی، بر اساس اعلام مسئولان صداوسیما، حق پخش این بازیها خریداری شد و آن گونه که اصغر پورمحمدی قائم مقام صداوسیما اعلام کرد، حق پخش این بازیها با ارزشی معادل پنجاه درصد رقم درخواستی بین اسپورت صاحب حق پخش مسابقات جام جهانی خریداری شده است.
با این حال، عدم صدور آی دی کارت خبرنگاری برای تیم اعزامی صداوسیما به روسیه، این تصور را به وجود آورد که حق پخش بازیها توسط صداوسیما خریداری نشده و این گمانه زنی با پخش کنفرانس‌های خبری با لوگو فیفا از تلویزیون که توسط فیفا برای عموم منتشر می‌شود، تقویت شد. اکنون مشخص شده که علت اصلی این شرایط، عدم پرداخت رقم توافقی میان صداوسیما و بین اسپورت است.

بر اساس اطلاعات خبرنگار «تابناک»، رقم پیشنهادی بین اسپورت از مجموعه رسانه‌ای الجزیره، 41 میلیون دلار بوده که این رقم با موافقت ایران همراه نشده است. در نهایت طرفین بر روی رقم 20 میلیون دلار به توافق می‌رسند که 18.5 میلیون دلار از این رقم به حق پخش بازیهای جام جهانی اختصاص دارد و 1.5 میلیون دلار حق پخش جام ملت‌های آسیا است که به صورت تجمیع شده توسط ایران خریداری شده است.

این توافق روی میز احمد شهریاری معاون منابع مالی و سرمایه انسانی سازمان صداوسیما است و بر اساس اطلاعات تابناک، سازمان صداوسیما به دنبال تامین منابع و انتقال رقم توافق به طرف قطری است. ظاهراً چالش اصلی نحوه انتقال این رقم قابل توجه در شرایط کنونی بانکی است که نقل و انتقالات ارزی به ویژه از نوع دلاری به سادگی ممکن است و تامین فیزیکی و انتقال این حجم اسکناس به قطر نیز کار چندان ساده‌ای نیست.

با توجه به آغاز این مسابقات و از دست رفتن بخشی از مسابقات، بین اسپورت تاکید کرده که احتمال اختلال در تداوم ارسال سیگنال و پخش جام جهانی وجود دارد. با توجه به آنکه مسابقه ایران-اسپانیا روز چهارشنبه برگزار می‌شود، دور از انتظار نیست که اگر این نقل و انتقال مالی تا روز چهارشنبه رخ ندهد، بین اسپورت از ارائه سیگنال کلین به صداوسیما پرهیز کند و پخش سایر بازیها به شیوه خارج از روال مرسوم تداوم یابد.

به گزارش برنا به نقل از تابناک، در عین حال با توجه رقم میلیارد دلاری بین اسپورت برای حق پخش جام جهانی روسیه و جام جهانی قطر که منجر به افزایش نفوذ این مجموعه رسانه‌ای در فیفا شده، دور از انتظار نیست که اگر فرآیند انتقال به واسطه شرایط پیچیده انتقال رخ ندهد و صداوسیما مجبور به پخش بدون کپی رایت بازیها شود، برای فوتبال ایران در این شرایط حساس مشکلاتی به وجود آید.


[ بازدید : 38 ]

هری‌کین2- 1 تونس؛ چه‌ها آموختیم؟!

سه شنبه 29 خرداد 1397
10:28
میثم رضایی

برای مدت زمان زیادی از بازی، به نظر می‌رسید که انگلستان به آنچه که حقش بوده، نرسیده است و این تنها تا زمانی بود که کین، باز هم ارزش‌های خود را نشان داد.
به گزارش "ورزش سه"، گل دقیقه 91 هری کین، باعث شد تا انگلستان از یک تساوی ناامیدکننده نجات پیدا کند و شروع جام جهانی برای سه‌شیر‌ها با پیروزی بر تونس همراه شود.
ستاره تاتنهامی‌ها با یک ضربه سر، موجبات پیروزی یاران ساوتگیت را در شب سخت ولگوگراد مهیا کرد؛ هرچند او پیش از این ضربه نیز در دقیقه 11، گل اول بازی را برای سه‌شیر‌ها به ثمر رسانده بود و انگلستانی‌ها را به پیروزی نزدیک‌تر کرده بود اما انگلستانی‌ها، برخلاف بازی مالکانه و خوب خود این برتری را با خطای بچه‌گانه و عجیب کایل واکر بر روی فخرالدین بن‌یوسف و سپس ضربه پنالتی فرجانی ساسی، از دست دادند. پس از گل دقیقه 33 ساسی، به نظر می‌رسید که انگلستانی‌های موقعیت سوز، نمی‌توانند نتیجه‌ای بهتر از مساوی کسب کنند اما تمام‌کننده موفق سه‌شیر‌ها یعنی هری‌کین ورق را برگرداند. در پایین به بررسی 5 نکته مهم از این بازی می‌پردازیم.

1- سیستم ساوتگیت درست بود!

شاید تا به حال به این نکته توجه نکرده بودید اما ساوتگیت به عنوان سرمربی انگلستان، توانایی اتخاذ تصمیم‌های درست و منطقی را به دست آورده است اما تصمیم‌های او در شب سخت ولگوگراد، کاملا درست بود. 25 دقیقه اول بازی، شکوه کشوری که فوتبال را به جهانیان عرضه کرده بود؛ بیش از همیشه نشان داد. یک بازی مالکانه، سریع، زیبا و هجومی که با زدن گل دقیقه 11 هری‌کین نیز همراه شده بود؛ هر چند که گلزنی انگلستانی‌ها، خیلی سریع‌تر باید شروع می‌شد و اگر درخشش دروازبان تونس و بی‌دقتی مهاجمان انگلستان نبود، این نتیجه می‌توانست سنگین و سنگین‌تر نیز باشد.
انگلستانی‌ها پس از گل تساوی تونسی‌ها نیز موقعیت‌های بسیاری را از دست دادند. اگر انگلستان با تساوی از بازی خارج می‌شد، حق به حق‌دار نمی‌رسید و بازیکنانی همانند رحیم استرلینگ و جسی لینگارد که موقعیت‌های بسیاری را از دست دادند خود را نمی‌بخشیدند.
سیستم ساوتگیت، سیستم بسیار مناسبی است. در این سیستم مدافعین کناری به خوبی در حمله و دفاع شرکت می‌کنند، مدافعان در بازیسازی تیم نقش کلیدی دارند و از سوی دیگر، هافبک‌ها عملکرد خوبی دارند تا این انگلستان، نشان‌دهد که تیمی سزاوار توجه است.

2- آن موقعیت‌ها...

دقیقه دوم بازی: جسی لینگارد یک موقعیت عالی را به پاهای دروازبان حریف می‌زند! دقیقه4 : رحیم استرلینگ یک دروازه‌خالی را از فاصله 2 مایلی دروازه به بیرون می‌زند!( البته در این صحنه میبایست آفساید اعلام می‌شد.) دقیقه 11: گل! دقیقه 24: لینگارد از سانتر عالی اشلی‌یانگ استفاده نمی‌کند! دقیقه 38: دله‌علی توپ را به تیرک دروازه می‌زند! دقیقه 44: لینگارد یک ضربه والی را به اوت می‌فرستد!
این تنها موقعیت‌های نیمه اول سه‌شیر‌ها در مقابل عقاب‌های کارتاژ بود؛ موقعیت‌هایی که می‌توانست در همان نیمه اول، کار تونسی‌ها را تمام کند اما انگلستان نتوانست از این موقعیت‌ها بهره کافی را ببرد. در این بین، خطای بچه‌گانه کایل واکر هم جلب توجه می‌کند اما در نهایت ضربه سر هری کین در دقیقه پایانی بازی، سه امتیاز را برای سه‌شیر‌ها به ارمغان می‌آورد.

3- خط دفاع و دیگر هیچ!

مدافعان انگلستان برای مدت‌های طولانی، مشکل این تیم نبود اما ساوتگیت با آمدن خود، تمرکز بسیاری بر روی خط دفاع سه‌شیر‌ها گذاشت و حالا، تغییراتی اساسی در خط دفاع این تیم ایجاد کرده است. کریس اسمالینگ خیلی کم بازی می‌کند؛ گری کیهیل به انتخاب دوم تبدیل شده است و فیل جاگیلکا از نوامبر 2016 به این سو، برای انگلیس به میدان نرفته است.
ساوتگیت اکنون مدافعانی با قدرت حمل توپ بالا را در ترکیب خود قرار داده‌است تا شیوه بازی‌ تیمش را تغییر دهد. در خط دفاعی، اشتباهات بسیاری رخ داد. هری مگوایر، بهترین مدافع انگلستان در این بازی بود اما واکر و استونز در فاز دفاعی ناامیدکننده ظاهر شدند تا این اتفاق، زنگ خطری برای ساوتگیت باشد تا شاید در جدال مقابل تیم‌های بزرگ، این خط دفاع آسیب‌پذیر انگلستان را آزار دهد و موجبات حذف این تیم را فراهم سازد. پنالتی بچه‌گانه کایل واکر نمونه اصلی این اشتباهات بود. ریو فردیناند، مدافع وسط سابق منچستریونایتد در این باره گفته است:
اگر واکر به درستی جایگیری می‌کرد، اکنون انگلستان این پنالتی را به تونس نمی‌داد!

4- نمایش خوب سه‌شیر‌ها!

با وجود همه اشتباهات دفاعی، بازی کلی انگلستان در مقابل تونس، نمایشی مناسب محسوب می‌شود و به نظر می‌رسد که ساوتگیت در بازی بعدی مقابل پاناما نیز از چنین سیستمی استفاده خواهد کرد و این بار اگر مهاجمان دقت بیشتری کنند، می‌توانند در همان نیمه اول نماینده کونکاکاف را از کسب امتیاز ناامید کنند.
به نظر می‌رسد با کمی تغییر، تیم ساوتگیت می‌تواند برای مدعیان کسب عنوان قهرمانی خطرساز شود و یا حتی خود را به عنوان یک مدعی جدی کسب عنوان قهرمانی مطرح کند!

5-افتضاح VAR:

نمایش دیشب ولگوگراد، سومین اشتباه عجیب VAR را در این دوره مسابقات رقم زد. اشتباه اول به گل عجیب دیگو کاستا به پرتغال برمی‌گردد که با خطای واضح او همراه بود. اشتباه دوم به گل تساوی سوییس به برزیل برمی‌گردد که خطای استیون زوبر، به دلیل هل دادن میراندا، گرفته نشد تا زوبر گل تساوی سوییسی‌ها را به ثمر براند و حالا اشتباه سوم در جریان بازی تونس و انگلستان!
دو صحنه مشکوک در محوطه جریمه تونس بر روی ارسال‌های روی دروازه این تیم به وقوع پیوست که حداقل یکی از این دو صحنه را می‌توان یک پنالتی واضح و آشکار دانست. صحنه‌ای که فرجانی ساسی با نشان‌دادن آگاهی خود به فنون کشتی، هری کین را در محوطه جریمه عقاب‌های کارتاژ زمین زد اما داور این صحنه را ندید. حالا که داور ندید، باید منتظر اعلام خطای پنالتی توسط VAR می‌بودیم اما این اتفاق نیفتاد تا اشتباه بعدی تکنولوژی کمک داور ویدئویی در این بازی به ثبت برسد.برچسب ها: جام جهانی , انگلیس , تونس ,
[ بازدید : 33 ]

جام جهانی ۲۰۱۸| واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی به عملکرد خوب فغانی

دوشنبه 28 خرداد 1397
9:25
میثم رضایی

واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی به عملکرد علیرضا فعانی در بازی آلمان و مکزیک مثبت بوده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم،‌ کاربران شبکه‌های اجتماعی از اقصی نقاط جهان به عملکرد علیرضا فغانی در دیدار حساس بین تیم‌های ملی فوتبال آلمان و مکزیک از گروه E جام جهانی 2018 روسیه که با برتری یک بر صفر مکزیکی‌ها پایان یافت، واکنش نشان دادند که بسیاری از آنها تحت‌تأثیر نحوه قضاوت این داور ایرانی در این دیدار قرار گرفته‌اند.

در زیر برخی از این واکنش‌ها را می‌خوانید:

*«فغانی قدرت خود را به بازیکنان دیکته کرد».

*«نمایش فغانی فوق‌العاده بود و او با جدیت خود به خوبی از عهده تاکتیک‌ مدرن بازیکنان یعنی خیره شدن به چشم داور (در مورد تونی کروس) به خوبی برآمد».

*«فغانی داور بسیار خونسردی است».

*«این داور ایرانی شایسته قضاوت در دیدار فینال جام جهانی است».

*در اشاره به حرکت فغانی روی تونی کروس «داوران نباید بازیکنان را اینچنین لمس کنند و باید با اشاره و حرف زدن با آنها ارتباط برقرار کنند. داوران البته می‌توانند به حالتی دوستانه بازیکنان را لمس کنند».

*«عملکرد فغانی خیلی خوب بود. او بازی را به خوبی تحت‌کنترل خود گرفت بدون اینکه بخواهد خیلی از کارت‌های خود استفاده کند. فغانی نشان داد که به لحاظ روحی و روانی کاملاً آماده این بازی بوده است».

*«علیرضا فغانی نشان داد که چطور باید یک بازی فوتبال را قضاوت کرد. او کیفیتی در حد کولینا دارد».


[ بازدید : 43 ]

تمرین پرسروصدای تیم اول گروه مرگ (عکس)

يکشنبه 27 خرداد 1397
9:28
میثم رضایی

تمرین دیروز تیم ملی ایران با حضور خبرنگاران پرتعداد خارجی برگزار شد و حال و هوای متفاوتی داشت.
به گزارش "ورزش سه"، سانتر حاج صفی، دفع اشتباه بوهادوز و توی دروازه! یک گزاره کوتاه که ایران را به صدر جدول گروه مرگ رساند! اما این تمام ماجرا نبود و خبرنگاران خارجی به خوبی این را دریافتند و امروز راه کمپ لوکوموتیو مسکو را در پیش گرفتند تا از راز و رمز تمرینات دستیار سابق فرگوسن باخبر شوند.
روز گذشته تیم ملی ایران اولین تمرینش را پس از پیروزی مقابل مراکش سپری کرد و قابل توجه ترین نکته این تمرین، حضور پرتعداد خبرنگاران و عکاسان خارجی بود. از سایت ها و روزنامه های روسی، پرتغالی، اسپانیایی، عربی و البته گروه رسانه ای بین اسپورت که با چند بازیکن تیم ملی مصاحبه نیز کردند.
در چمن کمپ لوکوموتیو هم سفید پوشان تیم ملی تمرین را با نشاط و هیجان خاصی دنبال می کردند و هیجان، حرف اول را در حرکات آن ها می زد. اگرچه اذعان داشتند بازی روز گذشته را فراموش کرده اند، اما به وضوح می شد حالِ خوبِ حاصل از برد برابر مراکش را در ساق ها و چهره هایشان دید.

منبع: ورزش سه

[ بازدید : 32 ]

ورمرزیار: تیم ملی فوتبال می تواند از دیدار با پرتغال امتیاز بگیرد

چهارشنبه 23 خرداد 1397
11:01
میثم رضایی

صادق ورمرزیار بازیکن پیشین تیم ملی گفت: متاسفانه به دلیل نبود بازی های تدارکاتی خوب نتوانستیم به هماهنگی برسیم و کی روش به خواسته اش برای موفقیت در جام جهانی نرسید.
صادق ورمزیار در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص شرایط این روزهای تیم ملی فوتبال گفت: خوشبختانه تیم ملی کشورمان توانست در آخرین بازی تدارکاتی و پشت درهای بسته به پیروزی دست پیدا کند. اگرچه ما این دیدار را از نزدیک تماشا نکردیم و نمی دانیم چه اتفاقاتی در این بازی رخ داده است اما نتیجه نشان دهنده آن است که تیم ملی عملکرد قابل قبولی داشته و توانسته به پیروزی دست پیدا کند.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: نمی دانیم تیم ملی مقابل لیتوانی چطور بازی کرد، از چه سیستمی استفاده و با چه شیوه ای به گل رسید اما امیدواریم با این پیروزی تیم ما از نظر روحی و روانی در شرایط ایده آل قرار گرفته باشد تا بتواند در دیدار برابر حریفانش در جام جهانی موفق باشد.
ورمزیار در پاسخ به این سوال که «آیا می توانیم از ۳ دیدار در جام جهانی امتیازی کسب کنیم؟»، گفت: به اعتقاد من کار سختی در پیش خواهیم داشت. ما با قهرمان جهان، اروپا و آفریقا بازی داریم و نتیجه گرفتن مقابل این تیم ها برای ما سخت خواهد بود، اگرچه بازیکنان ما یک هدف را دنبال می کنند و آن موفقیت و ارائه بازی خوب در جام جهانی است اما اعتقاد دارم می توانیم در مقابل پرتغال بازنده نباشیم و امتیاز کسب کنیم.
بازیکن پیشین تیم ملی در خصوص نقاط ضعف فوتبال ملی ما هم گفت: متاسفانه ما در این اواخر از لحاظ دفاعی دچار ضعف های زیادی بودیم و امیدوارم کی روش توانسته باشد آن را برطرف کند. مقابل ترکیه این ضعف ها بیشتر نمود پیدا کرد و اگر می توانستیم دیدارهای تدارکاتی خوبی را مقابل حریفان بزرگ انجام دهیم، هم نقاط ضعفان برطرف شده بود و هم کی روش به خواسته اش رسیده بود.
وی در ادامه تاکید کرد: بزرگترین ضرری که به تیم ملی ما خورد، همین نبود بازی های تدارکاتی بود و به همین دلیل نتوانستیم نقاط ضعف خود را پوشش داده و بر آمادگی و هماهنگی بازیکنانمان بیفرازییم اما امیدوارم با همین بازی های تدارکاتی اندکی که داشتیم، بتوانیم مقابل حریفانمان موفق باشیم.
ورمرزیار در پایان خاطرنشان کرد: ایرانی ها همیشه کارهای غیرمنتظره انجام می دهند و امیدوارم این بار هم بازیکنان تیم ملی کشورمان بتوانند دست به چنین کاری بزنند و با حمایت هوادارانی که به روسیه رفتند تا تیم ملی را تشویق کنند کاری بزرگی انجام داده و با دست پر به کشور بازگردند.


[ بازدید : 42 ]

جایگاه عجیب آمریکا و مصر در رده بندی مسافران جام جهانی!

دوشنبه 21 خرداد 1397
9:41
میثم رضایی

صنعت گردشگری یکی از مهمترین فاکتورهای دوران برگزاری جام جهانی است. شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید کدام کشورها بیشترین سهم را در صنعت توریسم روسیه دارند.

به گزارش ورزش 11، رخداد بزرگ و بین المللی جام جهانی از عصر پنج شنبه بیست و چهارم خرداد ماه 1397، آغاز می شود. بیش از 2 میلیارد نفر در سر تا سر دنیا از طریق اینترنت و تلویزیون نظاره گر این بازی ها هستند و بسیاری نیز خود را با هر شرایطی به روسیه رسانده اند تا از نزدیک این فستیوال بزرگ جهانی را از دست ندهند.

ارزیابی میزان کلی گردشگران این مسابقات مارا به نکات عجیب و جالبی می رساند. در بالاترین رتبه های حضور گردشگر در روسیه طبق اعلام وزارت فرهنگ و گردشگری این کشور ایالات متحده آمریکا قرار دارد ! کشوری که اتفاقا در این تورنمنت حضور ندارد و آمریکایی ها بیشتر تماشاگر جام هستند تا هوادار. از دلایل مهم حضور آمریکایی ها می توان رفاه مالی و سهولت گردشگری را مثال زد.

شاید برایتان جالب باشد که برخلاف کشورهای متمول اروپایی، در رتبه دوم کشورهای کم‌جمعیتی قرار گرفته اند که در طول سال معمولا گردشگران کمتری به مقصد روسیه دارند بر اساس تحلیل‌های آژانس های گردشگری کشورهای برزیل، مصر، مکزیک و پرو پس از آمریکا بیشترین تأثیر را از جام جهانی به خود گرفته‌اند. این آمار نشان می‌دهد که گردشگری در جام جهانی به تعداد و شانس قهرمانی در بُعد ورزشی ربطی ندارد.

منبع: ورزش 11


[ بازدید : 36 ]

مراکش با بردی پر گل به ایران رسید

يکشنبه 20 خرداد 1397
9:31
میثم رضایی

اولین حریف ایران در جام جهانی به بردی پر گل دست یافت.
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ تیم ملی فوتبال مراکش که اولین حریف ایران در رقابت های جام جهانی 2018 روسیه خواهد بود، شنبه شب در آخرین دیدار دوستانه خود پیش از آغاز جام جهانی به مصاف تیم ملی استونی رفت و موفق شد این تیم اروپایی را با نتیجه 3-1 شکست دهد.
در این مسابقه یونس بلبندا، حکیم زیاش و یوسف نصیری برای شاگردان هرو رنارد گلزنی کردند.
ایران و مراکش روز جمعه 25 خرداد از ساعت 19:30 اولین دیدار خود در رقابت های جام جهانی را در مقابل هم برگزار می کنند.


[ بازدید : 36 ]

معرفی چند خوشبو کننده کفش خانگی

شنبه 19 خرداد 1397
11:10
میثم رضایی

خوشبو کننده کفش یکی از مواردیست که بویژه در فصول گرم سال مورد توجه افراد قرار می‌گیرد. دلیل این امر نیز افزایش میزان تعرق است. تعریق در کنار وجود باکتریها و آسیب‌های احتمالی پا از مهمترین عوامل ایجاد بوی بد پاست. برای رفع این معزل علاوه بر خوشبو کننده های کفش موجود در بازار، چندین راهکار خانگی نیز وجود دارد. در این مقاله به بررسی این راهکارهای خانگی ساخت خوشبو کننده های کفش خواهیم پرداخت.

۱٫ استفاده از تکه پارچه نرم و تمیز

با قرار دادن یک تکه پارچه نرم و تمیز درون کفش ها به مدت یک شب می‌توانید بوی بد کفش را بگیرید.

۲٫ نمک

نمک به عنوان یک جاذب رطوبت می‌تواند به خوشبوکننده‌گی کفش کمک نماید. کفش هایی از جنس کنف به ویژه هنگامی که بدون جوراب مورد استفاده قرار گیرند مستعد بو گرفتن هستند که با پاشیدن مقداری نمک در آن ها میتوان از آن جلوگیری کرد.

۳٫ چای کیسه ای سیاه

تانن موجود در چای سیاه خاصیت ضد باکتریایی داشته و به عنوان یک خوشبو کننده طبیعی کفش می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

برای استفاده از چای کیسه ای سیاه بعنوان خوشبو کننده کفش، بایستی در ابتدا چای سیاه را به مدت دو الی سه دقیقه در آب جوش قرار دهید سپس خارج نموده و پس از خشک کردن به مدت یک ساعت درون کفش ها قرار دهید.

۴٫ جوش شیرین

مقدار کمی جوش شیرین را داخل کفش ها ریخته و اجازه دهید که تا صبح در داخل کفش ها باقی بماند. پس از مدت مذکور جوش شیرین را از کفش ها خارج نمایید. هنگام استفاده از جوش شیرین به عنوان یک خوشبو کننده کفش، به این نکته توجه کنید که برای کفش های چرم از این ماده استفاده نکنید، چراکه باعث خشکی کفش خواهد شد.

۵٫ سرکه

ترکیب سرکه و آب نیز راهکار مناسبی برای خوشبو کردن کفش است. با ترکیب سه واحد آب و یک واحد سرکه، محلولی به دست می‌آید که به دلیل خاصیت اسیدی به میکروب زدایی پا و کفش ها کمک کرده و به خوشبو کردن کفش ها کمک می‌کند.

۶٫ عصاره روغن ها

خوشبو کننده های کفش طبیعی در لیست ما جایگاه ویژه ای دارند. عصاره روغن هایی چون، اوکالیپتوس، میخک و یا روغن درخت چای را می‌توان به عنوان خوشبو کننده طبیعی مورد استفاده قرار داد. با آغشته کردن یک دستمال به این روغن ها و قرار دادن آن در کفش می توانید بوی بد کفش را از بین ببرید.

۷٫ الکل

ریختن مقداری الکل بر روی کفش علاوه بر ضد عفونی کردن محیط کفش، به خوشبو کردن کفش هم کمک می کند.

۸٫ پودر بچه

با ریختن مقداری پودر بچه درون کفش می‌توانید از بو گرفتن کفش ها جلوگیری کنید.

۹٫ قرار دادن کفش ها در فریزر!

در صورتی که راهکارهای پیشین در خوشبو کردن کفش شما موفقیت آمیز نبود، کفش ها را در یک نایلون گذاشته و در دمای پایین درون فریزر قرار دهید.

این کار باعث از بین رفتن باکتری‌هایی می‌شود که عامل ایجاد بوی بد کفش هستند. این باکتری ها در دماهای پایین از بین می روند. بنابراین بهتر است هر شب فرایند سرما دهی کفش ها را انجام دهید تا از شر بوی بد کفش ها رها شوید و کفش هایی خوشبو داشته باشید.

برخی از خوشبو کننده های کفش مانند الکل، محلول سرکه و فریز کردن، علاوه بر خاصیت خوشبو کنندگی، ضد عفونی کننده فضای درونی کفش نیز هستند. این خوشبو کننده رشد باکتری ها را کند کرده و از ایجاد بوی نامطبوع کفش جلوگیری می‌کند.

در این مقاله به صورت مختصر راهکارهایی ساده اما موثر برای خوشبو کردن کفش معرفی شد که با هزینه ای اندک قابل استفاده می‌باشند.


منبع مقاله: عطرینه
[ بازدید : 9 ]

پیروزی روحیه‌بخش ایران برابر لیتوانی

شنبه 19 خرداد 1397
9:01
میثم رضایی

تیم ملی فوتبال ایران با تک گل کریم انصاری فرد موفق به شکست لیتوانی شد.

به گزارش ایسنا، تیم ملی فوتبال ایران عصر امروز (جمعه) در آخرین دیدار دوستانه خود قبل از جام جهانی موفق شد با یک گل لیتوانی را از پیش رو بردارد.

کریم انصاری فرد مهاجم تیم ملی فوتبال ایران در دقیقه 88 تنها گل ایران را به ثمر رساند.

این بازی اخرین دیدار دوستانه شاگردان کی‌روش قبل از شروع جام جهانی روسیه بود که پشت درهای بسته و بدون حضور خبرنگاران و تماشاگران برگزار شد.

منبع: ایسنا


[ بازدید : 49 ]

نتورک مارکتینگ چیست؟

دوشنبه 14 خرداد 1397
16:05
میثم رضایی

این معمولا اولین سوالی است که در ذهن مخاطبان و علاقه مندان به حوزه بازاریابی شبکه ای قرار میگیرد.

در این مقاله به بررسی جامع و کامل این حوزه ی نو پا در کشورمان می پردازیم.

Network Marketing / Multi Level Marketing / Direct Selling

بازاریابی شبکه ای / بازاریابی چند سطحی / فروش مستقیم

با یک مثال شروع میکنیم:

نتورک مارکتینگ چیست

هیدروژن یک گاز است. اکسیژن هم یک گازه دیگه است و تلفیق این دو میشود آب.

آب نه ویژگی های اکسیژن را دارد نه ویژگی های هیدروژن را.

پس بهتره نتورک مارکتینگ را هم ترجمه نکنیم! بازاریابی شبکه ای یک اشتباه مصطلحه که جا افتادست.

بهتره بگوییم نتورک مارکتینگ یعنی: روش نوین توزیع کالا و خدمات

در واقع نتورک مارکتینگ از ۲ بخش تشکیل شده است:

نتورک + مارکتینگ

نتورک یعنی شبکه سازی. مارکتینگ هم یعنی فروش.

در قسمت مارکتینگ یا فروش، نتورک مارکتینگ بخشی از دایرکت سلینگ یا فروش مستقیم است. یعنی شامل فروش مستقیم محصولات از تولید کننده به مصرف کننده نهایی می شود.

قسمت نتورک یا شبکه سازی هم یعنی اینکه این کار فروش یا مارکتینگ را از طریق یک شبکه انسانی یا شبکه فروش انجام دهیم.

دقت داشته باشید که این دو جزء با هم کاربرد و معنا پیدا میکنن. بصورت تکی هیچ ربطی به نتورک مارکتینگ ندارند!

چون شبکه سازی تنها یعنی همان سیستم های هرمی و غیرقانونی سابق که تنها به دنبال جذب افراد بودند.

و مارکتینگ یا فروش تنها هم میشود همان روشهای فروش سنتی.

وقتی دو مفهوم نتورک و مارکتینگ در کنار هم قرار میگیرند، آنگاه به عنوان شاخه ای از بازاریابی چندسطحی یا مولتی لول مارکتینگ (MLM) شناخته میشوند.

پس در جواب سوال: نتورک مارکتینگ چیست؟ باید گفت:

نتورک مارکتینگ یک روش فروش مستقیم است که از شبکه ای از مردم برای فروش یک محصول استفاده می کند

بسیار خوب. پس تا اینجا به چند نکته رسیدیم که مجددا آنها را بیان میکنیم:

(البته بخاطر برداشتهای اشتباهی که معمولا از این اصطلاحات میشود)

تا اینجا با ۳ اصطلاح آشنا شدیم:

۱٫ دایرکت سلینگ یا فروش مستقیم (DS = Direct Selling)

۲٫ نتورک مارکتینگ یا بازاریابی شبکه ای (که به نظر من فروش محصولات از طریق شبکه مناسب تر است!) (NM = Network Marketing)

۳٫ و بازاریابی چند سطحی یا مولتی لول مارکتینگ (MLM = Multi Level Marketing)

بعضی ها به اشتباه بیان میکنند نتورک مارکتینگ همان فروش مستقیم یا دایرکت سلینگ است.

همانطور که گفتم تنها بخش مارکتینگ یا فروش در بازاریابی شبکه ای به صورت فروش مستقیم انجام میگیرد.

یعنی فروش مستقیم زیر مجموعه نتورک مارکتینگ است.

بسیار خوب. فکر میکنم به اندازه کافی در این مورد توضیح داده شد!

روش توزیع کالا در نتورک مارکتینگ:

کلا ۳ روش توزیع کالا داریم:

· فروش از طریق کانالهای توزیع

· فروش مستقیم (تک سطحی)

· فروش مستقیم (چند سطحی)

روش ۱: فروش از طریق کانالهای توزیع

در این روش محصولات شرکت از طریق نمایندگان انحصاری، عمده فروشها، خرده فروشها، مغازه دارها در نهایت به مشتری میرسد.

نتورک مارکتینگ چیست

روش ۲: فروش مستقیم (تک سطحی)

در این روش شرکت نماینده ای جذب میکند و آن نماینده به قیمت عمده محصولات را از شرکت میخرد و به قیمت جزء به افراد میفروشد.

و به همین ترتیب شرکت ها افراد دیگری رو جذب میکردند که آنها هم همین کار رو تکرار کنند.

ولی در این روش مسائلی پیش میومد. مثلا افراد پس از آموزشی که دیده بودن نمی توانستند فروشی انجام بدن یا اگر فروش خوبی انجام میدادند شرکتهای رقیب آنها را به اصطلاح میدزدیدن.

و هزینه آموزشی که توسط شرکت پرداخت میشد بدون فایده بود.

نتورک مارکتینگ چیست

اینجاست که فروش مستقیم چند سطحی متولد شد.

روش ۳: فروش مستقیم (چند سطحی)

در این روش شرکت به شما کالایی رو میده که شما علاوه بر مصرف شخصی، میتوانید آنها را به دیگران هم توصیه کنید، در ضمن میتوانید افراد علاقه مند رو هم جذب کنید و آنها هم همین کار رو تکرار کنند و علاوه بر مصرف شخصی شان به افراد دیگر توصیه کنند.

نتورک مارکتینگ چیست

این روش طبق آخرین آمار منتشر شده از انجمنهای DSA و WFDSA ، ۱۴۴ میلیون نفر در سراسر دنیا عضو فعال دارد و گردش مالی بیش از ۱۸۰ بیلیون دلار!

مطلب بعد توجه به این مورد است که اعضای فعال در صنعت نتورک مارکتینگ درآمد خود را از طریق فروش مستقیم محصولات خودشان و یا بکارگیری افراد دیگر برای فروش محصولات کسب می کنند.

در واقع این افراد به نوبه خود دیگران را برای فروش همان محصولات بکار میگیرند تا زمانی که یک سلسله مراتب از توزیع کننده های فروش محصول وجود داشته باشد.

از این رو به نتورک مارکتینگ بازاریابی چند سطحی هم گفته میشود.

در نتورک مارکتینگ به افرادی که کار فروش محصولات شرکت را انجام میدهند توزیع کننده (Distributor) میگویند.

هر توزیع کننده اساسا یک مالک کسب و کار به صورت کاملا مستقل است یا دقیق تر اگر بگوییم یک نماینده فروش مستقل است.

افراد فعال در صنعت نتورک مارکتینگ درآمد خودشان را هم از طریق فروش محصولات توسط خودشان کسب میکنند و هم از طریق فروشی که افراد تحت حمایتشان انجام میدهند.

البته از طریق یک سیستم جامع پرداخت تحت عنوان طرح یا پلن درآمدزایی شرکت.

برای واضح تر شدن بحث یک مثال ذکر میکنم.

حتما با صنعت بیمه آشنا هستین. افرادی که در بیمه عمر یا انواع دیگری از آن فعالیت میکنند. همه ما فکر میکنیم که این افراد به استخدام شرکتهای بیمه درآمده اند در حالی که اینطور نیست.

این افراد بصورت مستقل و مالک کسب و کار خودشان هستند.

در واقع از فروش محصولشان که خدمات بیمه ای است به افراد مختلف پورسانت از شرکت بیمه دریافت میکنند. البته با توجه به طرح درآمدی همان شرکت بیمه!

مطالعه این مطلب را هم پشنهاد میکنیم: آموزش پیگیری در بازاریابی شبکه ای - بخش اول

مطلب بعدی این است که در نتورک مارکتینگ درآمد و پاداشی که از طریق شرکت به افراد واجد شرایط پرداخت میشود از محل حذف هزینه های تبلیغاتی و همچنین کاهش واسطه ها بدست می آید.

در مورد هزینه تبلیغات در روشهای سنتی کافیه نگاهی به آدرس زیر بکنید تا جدیدترین نرخ تبلیغات تلویزیونی را مشاهده کنید.

http://bazargani.irib.ir/main-page

در سایت فوق میتوانید تعرفه پخش تلویزیونی و رادیویی را مشاهده کنید. بعد از مشاهده و یک حساب سرانگشتی شگفت زده خواهید شد!

در مورد کاهش واسطه ها هم در تصاویر زیر بصورت کامل تفاوت شیوه سنتی فروش با شیوه جدید از طریق بازاریابی شبکه ای بیان میکنیم:

نتورک مارکتینگ چیست

نتورک مارکتینگ چیست

به نظرم دیگه کاملا مشخص شد که نتورک مارکتینگ چیست؟

نتورک مارکتینگ شامل مزایا و معایبی است.

ولی از آنجا که موضوع این مقاله تنها در مورد معرفی این صنعت بود سایر موارد را در مقالات جداگانه ای بررسی میکنیم.

با سپاس فراوان بخاطر توجه تان.

منبع: گروه آموزشی آنلاین ام ال ام (آموزش بازاریابی شبکه ای)


[ بازدید : 17 ]
ساخت وبلاگ رایگان تور روسیه بلیط هواپیما بلیط هواپیما تدریس خصوصی زبان انگلیسی هوشمند سازی ساختمان خانه هوشمند
بستن تبلیغات [X]